A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Опорний заклад "Кролевецький ліцей № 3" Кролевецької міської ради

Рекомендації батькам підлітків з метою гармонізації стосунків.

Дата: 18.01.2022 13:56
Кількість переглядів: 71

Фото без описуОсобливістю підліткового віку є схильність до максималізму, поділ всіх ситуацій, людей та переживань на чорне і біле. Діти підліткового віку дуже інтенсивно відчувають та переживають якФото без опису негативні, так і позитивні емоції та схильні впадати у відчай. Занурення дитини або підлітка в світ соціальних мереж – це так звана втеча від реального життя, від буденності. Причиною цього може бути почуття непотрібності, покинутості та одинокості, думками типу «Мене ніхто не розуміє»…

Сучасні діти компенсують нестачу уваги до себе в Інтернеті  часто приєднуючись до різних соціальних груп та спільнот в мережі. Таким чином, реалізуючи свою потребу у розумінні, визнанні, спілкуванні та підтримці.

Дорослим варто пам’ятати, що дітям будь-якого віку потрібен час разом з найближчими, у взаємодії, в грі, коли дитину обіймають, говорять з нею на важливі теми (про життя, про любов, тривоги, страхи, про почуття). На жаль, часто батьки не мають або не вважають за потрібне приділяти час на такі «не дуже важливі», на їх думку, речі. Але набагато важливіше приділити час дитині, провести його разом, поговорити про важливе, зайнятися чимось цікавим і тоді дитина відчує підтримку та опору, вона зможе довіряти їм та ділитися з ними важливими для неї темами.

Також батькам варто пояснювати дітям, яку загрозу  становить певний контент у соціальних мережах. Наголошувати, щоб діти не спілкувалися з незнайомцями та не повторювали небезпечних дій, які пропонуються в соцмережах.

Завжди будьте уважними до своїх дітей! Пам’ятайте, що різкі зміни в емоційному стані дитини можуть свідчити про негаразди в її житті, а саме: втрата апетиту або імпульсивне ненажерство, безсоння або підвищення сонливості впродовж останніх декількох днів; часті скарги на соматичні хвороби; незвичне неохайне ставлення до свого зовнішнього вигляду; постійне почуття самотності, непотрібності, провини або суму; відчуття нудьги під час перебування у звичайному оточенні або виконання роботи, яка раніше приносила задоволення; втеча від контактів, ізоляція від друзів і сім'ї, перетворення у людину-одинака; порушення уваги зі зниженням якості роботи; відсутність планів на майбутнє; раптові напади гніву, навіть через дрібниці.

Міністерство освіти і науки України запустило гарячу телефонну лінію психологічної допомоги та чат-бот у Telegram і Viber для батьків та вчителів, аби не допустити трагічних випадків з підлітками.

Національна дитяча гаряча лінія: 0-800-500-225 (безкоштовно зі стаціонарних); 116111 (безкоштовно з мобільних).

Чат-бот «Кіберпес» у Telegram і Viber допоможе дізнатись про те, як діяти дітям, батькам і вчителям у разі кібербулінгу та анонімно отримати допомогу.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора