A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Опорний заклад "Кролевецький ліцей № 3" Кролевецької міської ради

Як розвинути увагу і пам'ять дитини

Дата: 09.10.2023 15:59
Кількість переглядів: 54

Як розвинути увагу і пам'ять дитини

Одними з основних компонентів успішності дитини єдобре розвинені пам'ять і увага. Увага сприяє доброму розвитку сприйняття, мислення, мовлення. Розвинута пам'ять підвищує інтелектуальний рівень дитини. Ці два показники - увага і пам'ять допомагають у успішному навчанні. Тому їх необхідно розвивати на належному рівні. І перш за все, зайнятися цим повинні батьки.

 

Стимулювати процесс розвитку пам'яті та уваги необхідно за допомогою спеціальних ігор та вправ. Коли ваша дитина починає вимовлятиперші звуки, виповинні обговорювати з ним абсолютно все, що відбувається навколо: з якими дітьми вона грала, як вони грали, що їли і т.д. Перший час доведеться більшу частину часу говорити вам, але затее потім дитина охоче приєднається.  Заучуйте з ним віршики та пісні, читайте казки - все це допомагає розвинути увагу і пам'ять дитини.

Обов'язково розвивайте зорову увагу у дитини. Поряд з ним розвиваються зосередженість і спостережливість. Для розвитку пограйте з дитиною в ігри. Наприклад, запропонуйте дві картинки, на яких зображені однакові малюнки, але з невеликими відмінностями і запропонуйте дитині знайти ці відмінності. Намалюйте для лабіринти, з яких необхідно знайти вихід. Всі ці завдання не повинні бути складними, щоб не перевтомлювати дитини. Зробіть завдання барвистими і яскравими, використовуйте казкових героїв.

Розвинена тактильна пам'ять дуже допомагає дітям у навчанні. Зауважте дитині очі і        запропонуйте на дотик визначити предмети. Для дітей молодшого шкільного віку незамінними будуть навички зав'язування «морських вузлів». Такі заняття допоможуть розвинути увагу і пам'ять дитини.

Для розвитку рухової пам'яті не потрібно придумувати нічого складного. Просто запропонуйте дитині повторювати за вами всі рухи. В залежності від віку дитини рухи можуть бути зовсім простими або, для дітей старшого віку, запропонуйте повторити ланцюжок вправ.

Основну частину інформації дитина сприймає на слух. Тому необхідно розвивати слухову пам'ять якомога раніше. Діти молодшого шкільного віку попросіть повторити ланцюжок слів, а дитини постарше попросіть повторити ланцюжокслів, але через певний час.

Обов'язково займайтеся зі своєю дитиною. Тільки не перетворюйте ваші заняття в щось нудне і не відбивайте бажання чимось займатися. У будь-якій грі міняйтеся з дитиною ролями, нехай спочатку ви задастее завдання, а потім дитина за аналогією задасть завдання вам.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора